کاربردهای بال اسکرو

9 / 10
از 500 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 3 مرداد 1400 |

کاربردهای بال اسکرو

از کاربردهای بال اسکرو می توان به موارد زیر اشاره کرد، بال اسکرو در زمینه های زیر بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند.

1-دستگاه های سی ان سی (CNC): دستگاه مرکزی CNC، ماشین تراش CNC، دستگاه فرز CNC ،CNC EDM، دستگاه خرد کن CNC، دستگاه سیم چین، ماشین سوراخ کن و غیره.
2-ابزارآلات ماشین کاری دقیق: دستگاه فرز، دستگاه خرد کن، EDM، ابزار دستگاه آسیاب ، ابزار آلات ساخت دستگاه، ماشین حفاری، ماشین صاف کاری و غیره.

3-ماشین آلات صنعتی :ماشین چاپ، دستگاه تولید کاغذ، ماشین آلات اتوماتیک، ماشین آلات نساجی، دستگاه طراحی، دستگاه با کارایی خاص، ماشین ریخته گری تزریقی و غیره.
دستگاه های الکترونیکی: ابزار پیمودن ربات، میز X-Y، تجهیزات پزشکی، ابزار پیمایش سطحی، تجهیزات نیمه رسانا، تجهیزات اتوماسیون صنعتی و غیره.

4-دستگاههای الکترونیکی

5-ماشین حمل و نقل : تجهیزات بارگیری کالا، محرک بالا بر و غیره.

6-صنعت هوا فضا: فلاپ های هواپیما، ایجاد نیروی دنده عقب آزاد و بسته، تجهیزات بارگیری فرودگاه، اکچکتور یا محرک باله و غیره.

7-کاربردهای دیگر: محرک پایه آنتن، اپراتور شیر و غیره.

شرکت تام باهر فروشنده انواع بال اسکرو با قیمت های مناسب و کیفیت عالی میباشد. شرکت تام باهر نماینده انحصاری برند جی تن GTEN تایوان در ایران می باشد. کاربرد بال اسکروها در انواع مشاغل مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل راندمان بالا، بال اسکروها در بسیاری ازکاربردها چه کم چه زیاد به کار می روند. بال اسکرو های با دقت بالا در هواپیماهای تجاری و نظامی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. هواپیما نظامی با به کار گیری بال اسکروهای پیچیده در تثبیت کننده های افقی، چرخ دنده های اصلی و موتورهای ورودی و خروجی که دیزل متغییری دارند مورد استفاده میباشد. کاربرد دیگر بال اسکرو در جک های خودرو که حرکت چرخی دارند، می باشد. استفاده از بال اسکروها در مقایسه با لید اسکروها و پیچ های معمولی به لحاظ صرفه جویی در میزان نیروی محرک مورد نیاز موتورها گزینه مناسب تری است زیرا نیروی گشتاوری آن کمتر یا مساوی یک سوم می باشد. علاوه بر اینها، از بال اسکروها زمانی که نیاز است در برابر بارهای فشاری مقاومت کرد و اصطحکاک داخلی بسیار پایین باشد، استفاده می کنند. مدل ساختاری و کاربردهای بال اسکروها موجب شده تا در سیستم های کامپیوتری گوناگون همانند ماشین ابزار لوازم سی ان سی و زمانی که باید حرکت بسیار دقیق باشد مورد استفاده قرار می گیرند.

- چهار کاربرد بال اسکرو که در زیر به آن اشاره می کنیم:

1-تحمل بارهای سنگین: بال اسکرو، به دلیل داشتن ساچمه ها و سیستم بازگشت ساچمه درون مهره بال اسکرو با ساچمه، ظرفیت حمل بار سنگین تری نسبت به لید اسکرو هم سایز خود با مهره های پلاستیکی و پلیمری دارند. در لید اسکرو با وجود مهره های برنز می تواند بارهای سنگین تری را تحمل کند اما با افزایش حجم بار و افزایش اصطحکاک باعث کاهش عمر و کارکرد آن می شود.

2-میزان دقت بالاتر: درلید اسکروها، که یک واکنش شدید مانند ضربه یا عقب گرد، بین مهره و پیچ وجود دارد، که بال اسکروها اغلب برای از بین بردن این واکنش شدید نصب شده اند. این عمل بطور معمول با استفاده از ساچمه هایی که دارای قطرهای کمی بزرگتر از فضای بین محل عبور پیچ و مهره هستند، انجام می شود.

3-بهره وری بیشتر: در بال اسکرو به دلیل وجود عوامل چرخنده مثل ساچمه ها، نقطه تماس در تحمل بار وجود دارد، اما در لید اسکرو به دلیل وجود عناصر کشویی مانند پیچ و مهره، در تحمل بار وجود دارد. نقطه تماس اصطحکاک کمتری تولید می کند و در نتیجه بهره وری بالاتری به همراه دارد. بهره وری بال اسکرو تقریبا همیشه 90 درصد یا بیشتر است در حالیکه بهره وری لید اسکرو به طور نرمال زیر 50 درصد است. راندمان بالا به معنای کاهش نیاز به گشتاوری موتور است، به این معنا که یک موتور کوچک با نیروی گشتاور کم برای این کاربرد مناسب می باشد.

3-چرخه وظیفه مورد تقاضا: به هر حال، به دلیل اینکه ذاتا بال اسکرو ها اصطحکاک کمتری دارند به همین دلیل گرمای کمتری تولید می کند، بنابراین دارای ایستادگی و مقاومت بیشتر بوده و عمر بالاتری نسبت به لیداسکرو را دارند.

برای دریافت اصلاعات فنی، مشخصات کاربردی، انتخاب بال اسکرو مناسب و لیست قیمت بال اسکرو می توانید با شماره تماس های موجود در سایت، شرکت تام باهر تماس حاصل فرمایید. بال اسکرو با برند باهر که سالها پیش به ثبت رسیده است در اختیار شما مشتریان عزیزان می باشد.