تام باهر دنده شانه

10 / 10
از 1 کاربر
برند : TAMBAHER
کد محصول :

شرکت تام باهر عرضه کننده مرغوب ترین دنده شانه ای در ایران.

  

 

چرخ دنده شانه ای

 

این چرخ دنده‌ها برای تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی استفاده می‌شوند. یک مثال خوب برای این چرخ دنده‌ها فرمان اتومبیل است. فرمان، چرخ دنده ای را می‌چرخاند که با چرخ شانه ای در تماس است. وقتی شما فرمان را می‌چرخانید، با توجه به جهت چرخش فرمان، شانه به سمت چپ و یا راست حرکت می‌کند و باعث حرکت چرخها می‌شود. در برخی از ترازوها نیز برای چرخاندن عقربه از سیستم مشابهی استفاده می‌شود.
شرکت تام باهر با در اختیار داشتن کادری مجرب و متعهد و ابزار آلات و دستگاه های دقیق انواع دنده شانه ای را به بهترین نوع ممکن تولید میکند.

 

 

چرخ دنده مدول

 

وسیله‌ای است برای انتقال توان دورانی از یک محور به محور دیگر که طی آن مقدار گشتاور و یا سرعت دورانی و یا جهت چرخش و یا راستای محوری می‌تواند تغییر کند. تسمه و زنجیر نیز همین کار را می کنند اما با کیفیتی متفاوت . داخلی‌ترین قسمت چرخ‌دنده توپی می‌باشد که به محور محرک متصل می‌باشد . در بیرون این قسمت جان چرخ‌دنده قرار گرفته‌است . بیرونی‌ترین قسمت در جهت شعاعی ، محیط چرخ‌دنده می‌باشد که دندانه‌های چرخ‌دنده در این قسمت قرار می‌گیرند. این بخش از چرخ‌دنده منبع اصلی ایجاد صدا می‌باشد.
مهم‌ترین اصطلاحاتی که در طراحی چرخ‌دنده بکار می‌روند عبارت‌اند از:
مدول:نسبت قطر دایره گام به تعداد دندانه ها.دیمانسیون آن طول می باشد و میلی متر واحد کمیت آن معمولاً است. مطابق اصول:دو چرخدنده در گیر باید "هم مدول" باشند تا جفت شوند.
دایره گام: دایره‌ای فرضی که تمامی‌ محاسبات بر اساس آن انجام می‌گیرد. دایره گام دو چرخ‌دنده درگیر بر هم مماس می‌باشند.
گام محیطی: طول کمانی از دایره گام که بین دو نقطه متناظر از دو دندانه مجاور قرار گرفته‌است.
ارتفاع سردنده: فاصله بین بالای دندانه تا دایره گام.
ارتفاع ته‌دنده: فاصله بین ته دندانه تا دایره گام.
لقی محیطی: مقداری که فضای خالی بین دو دندانه یک چرخ‌دنده از ضخامت دندانه‌های چرخ‌دنده درگیر با آن در امتداد دایره گام بیشتر است.
شرکت تام باهر با در اختیار داشتن کادری مجرب و متعهد و ابزار آلات و دستگاه های دقیق انواع دنده شانه ای را به بهترین نوع ممکن تولید میکند .

 

 

 

 

 

شرکت صنعتی تام باهر عرضه کننده کلیه ی محصولات متحرک خطی (از جمله بال اسکرو ، دنده شانه ای ، بلبرینگ ، لینر گاید ، انرژی چین و ....) وتنها نماینده ی انحصاری گامبینی ایتالیا و جی تن تایوان میباشد.

فرم سفارش محصول

نام و نام خانوادگی :  
تعداد :  
شماره ی ثابت :   شماره تماس شما فقط برای مدیریت به نمایش در می آید.
شماره ی همراه : شماره همراه شما فقط برای مدیریت به نمایش در می آید.
آدرس :
کد امنیتی بالا :