بال اسکرو

9 / 10
از 123 کاربر
برند : TAMBAHER
کد محصول :

بال اسکرو باهر

در سیستم پیچ و مهره های معمولی، که پیش از این در صنایع مورد استفاده بوده  با اضافه شدن نیرو و وزن مثلا وزن شی، بر طبق فرمول اصطکاک، نیرو در ضریب اصطکاک ضرب می شود و نسبتی خطی به دست می آید یعنی هرچه نیرو بیشتر، اصطکاک بیشتر و نیروی مورد نیاز جهت چرخش هم بیشتر می شود ولی در سیستم بال اسکرو BALL SCREW بر خلاف پیچ های معمولی هیچ لغزش و سایشی بین پیچ و مهره موجود نیست و حرکت پیچ و مهره بر مبنای غلتش می باشد. برای تعریف ساختار ظاهری، بال اسکرو شبیه یک مجموعه پیچ و مهره است که مهره بال اسکرو Nut به عنوان مهره و شفت رزوه شده به عنوان پیچ screwعمل می کند.

شفت رزوه دار مارپیچی یا همان پیچ، سهولت مسیر حرکت ساچمه های را فراهم می سازد که قسمت لغزنده بال اسکرو همان مهره، بر روی آنها به حرکت در می آید. مهره در بال اسکرو به گونه ای ساخته و طراحی شده است که امکان چرخش ساچمه ها را در داخل خود فراهم می سازد. به طوری که در مدت حرکت مهره بر روی شفت، ساچمه ها در داخل مهره به گردش در می آیند، سیستم بازگشت ساچمه ها در مهره باعث تداوم حرکت مهره می شود. بال اسکرو ها از یک پیچ هرز گرد،مهره و ساچمه ها تشکیل شده اند که وجود ساچمه ها باعث می شود هیچ تماسی بین پیچ و مهره ایجاد نشود و این امر ضریب اصطکاک را کم می کند. وقتی که مهره را در حول محور خودش می چرخانید آن وقت تا زمانیکه شیارهای پیچ به طور مداوم در شکل حلزونی خود هستند مهره در جهت محوری خود حرکت می کند، باعث ایجاد حرکت خطی در دستگاه می شود.

بال اسکرو یک عضو مکانیکی است که حرکت چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می کند.برای تبدیل نیروی گشتاوری به خطی در صنایع به ویژه در دستگاه های سی ان سی CNC برای انتقال و ایجاد حرکت ریلی به کار می رود. بال اسکرو ها چیزی را حرکت می دهند یا نیرویی را انتقال می دهند و این یعنی نیروی چرخشی کوچکی را به نیروی رانشی قوی بدون اصطکاک تبدیل میکنند.

 

نکات مهم در انتخاب بال اسکرو :

میزان بار مکانیکی که باید توسط بال اسکرو جابه جا شود.

میزان دقت مورد نیاز در حرکت

شرایط محیطی محل نصب و استفاده از بال اسکرو

مزایای بسیار زیادی در استفاده از بال اسکرو باهر وجود دارد، مثل راندمان بالا، برگشت پذیری و سختی بالا و بسیاری از مزایای دیگر.


بال اسکرو ها به دلیل حرکت غلتشی بین مهره و پیچ می توانند به راندمان بالای 90% دست یابند. بنابراین نیاز به نیروی گشتاوری تقریبا به یک سوم پیچ معمولی می رسد. کارایی مکانیکی بال اسکرو ها بسیار بیشتر از پیچ های معمولی است.
در بال اسکرو باهر سطح شیار و مسیر ساچمه ها بسیار کامل و عالی طراحی و ساخته شده است که سطح اصطکاک بین ساچمه ها و مسیر ساچمه ها را کاهش می دهد.

برای دریافت قیمت بال اسکرو و مشخصات فنی و مهندسی آن می توانید با شماره تماس های موجود در بخش تماس با ما، تماس حاصل فرمایید.

مرغوب ترین نوع بال اسکرو را در بازارهای ایران از شرکت تام باهر بخواهید.

Tag انرژی گاید باهر انرژی گاید تام باهر نماینده انحصاری گامبینی نماینده GAMBINI نماینده انحصاری جی تن نمایندگی جی تن بلبرینگ باهر دنده شانه تام باهر لینیر تام باهر لینیر باهر لینیر گاید تام باهر نماینده GTEN ریل واگن تام باهر دنده شانه ای تام باهر تام باهر دنده شانه تام باهر بال اسکرو تام باهر لینیر تام باهر لاینر گاید تام باهر ریل واگن بال اسکرو -تام باهر GTEN تام باهر-بال اسکرو GTEN بال اسکرو تام باهر GTEN تام باهر بال اسکرو GTEN بلبرینگ تام باهر دنده شانه تام باهر (GAMBINI) تام باهر انرژی چین تام باهرانرژی گاید تام باهر دنده شانه GAMBINI تام باهر لینیر گاید باهر بال اسکرو تام باهر بلبرینگ باهر بلبرینگ انرژی چین تام باهر انرژی چین باهر تام باهر-بالسکروgten بالسکرو-تام باهرgten دنده شانه تام باهر GAMBINI بال اسکرو باهر GTEN نماینده رسمی گامبینی نماینده رسمی جی تن دنده شانه باهر بال اسکرو تام باهر بال اسکرو باهر لاینر گاید تام باهر تام باهر GTEN بالسکرو باهر لاینر گایدباهر لاینر باهر لاینرتام باهر بالسکرو تام باهر دنده شانه gambini

فرم سفارش محصول

نام و نام خانوادگی :  
تعداد :  
شماره ی ثابت :   شماره تماس شما فقط برای مدیریت به نمایش در می آید.
شماره ی همراه : شماره همراه شما فقط برای مدیریت به نمایش در می آید.
آدرس :
کد امنیتی بالا :