بال اسکرو باهر

9 / 10
از 641 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 27 خرداد 1398 |

بال اسکرو باهر

بال اسکرو باهر ball screw baher ، به بال اسکرو ها ،بلبرینگ اسکرو ball bearing screw ، بال اسکرو چرخشی recirculating ball screw و غیره نیز می گویند.
بال اسکرو ها شایع ترین نوع پیچ ها مورد استفاده در ماشین آلات صنعتی و ماشین آلات دقیق می باشند.عملکرد اصلی یک بال اسکرو این است که حرکت چرخشی را به یک حرکت خطی یا نیروی گشتاوری به رانشی ، و بالعکس تبدیل واز ویژگی های آنها دقت بالا ، برگشت پذیری و کارایی بالا می باشد.
با پیشرفت صنعت ماشین کاری و لوازم سی ان سی ،تجربه فنی و تخصصی مهندس کاران شرکت تام باهر در عرضه بال اسکرو باهر ،بال اسکرو دقیق و مورد تقاضای صنعتگران به ویژه مورد استفاده دستگاه های cnc می باشد.برای ایجاد پروفیل های شیار دقیق در بال اسکرو باهر به علت سنگ زنی یا غلتش دقیق از روش های بسیار دقیق و ظریف استفاده می شود.
انواع بال اسکرو باهر با ایجاد حرکت چرخشی بدون اصطکاک و دقیق با گشتاوری درایو پایین،دقت بالا وحرکت آرام با عمر طولانی و قابل پیش بینی اراِيه می شود.بال اسکرو باهر ، گردشی بدون اصطکاک و عمر طولانی برای استفاده در کاربردهای فراگیر و مختلف ایجاد شده است.
شرکت تام باهر دارای امکانات و خدمات جدید و مدرن ،با دارا بودن تیم مهندسی بسیار ماهر،در تلاشند بال اسکرو با استفاده از مواد با کیفیت به منظور بر اورده کردن و رعایت احتیاجات خاص شما ارايه دهند.
ما مفتخریم که بتوانیم اطلاعات فنی و روش درست انتخاب بال اسکرو مناسب کار شما ، از طریق تماس با ما و تلگرام شرکت تام باهر ارايه دهیم.


ویژگی های بال اسکرو باهر

مزایای بسیار زیادی در استفاده از بال اسکرو باهر وجود دارد ، مثل راندمان بالا ، برگشت پذیری و سختی بالا و بسیاری از مزایای دیگر.در بال اسکرو ساچمه ها بین مهره و اسپیندل،به دلیل اصطکاک لغزشی در پیچ معمولی ، برای ایجاد حرکت چرخشی قرار داده شده اند .
بال اسکرو ها به دلیل حرکت چرخشی بین مهره و پیچ می توانند به راندمان بالای 90% دست یابند .بنابراین نیاز به نیروی گشتاوری تقریبا یک سوم پیچ معمولی می باشد.کارایی مکانیکی بال اسکرو ها بسیار بیشتر از پیچ های معمولی است .
بال اسکرو باهر سطح شیار و مسیر ساچمه ها بسیار کامل و عالی می باشد که سطح اصطکاک بین ساچمه ها و مسیر ساچمه ها را کاهش می دهد.


ابزارآلات دستگاه های سی ان سی Computer Numerically Controlled (CNC) به بال اسکرو با جهش محوری صفر و حداقل تغییر شکل کششی(سختی بالا) احتیاج دارند. برای رسیدن به سختی بالا و حالت تکرار پذیری در دستگاه های CNC، از بال اسکرو از پیش بارگذاری شده استفاده می شود .با این حال ،پیش بارگذاری بیش از حد ،اصطکاک گشتاوری را در عمل افزایش می دهد.این اصطکاک گشتاوری به وجود آمده ،گرما تولید می کند و طول عمر محصول را کاهش می دهد. با طراحی خاص بال اسکرو باهر ، بالاسکرو ای بهینه بدون جهش وایجاد حرارت بالا با کمترین هزینه بال اسکرو طبق نیاز شما .

برخلاف عمر مفید پیچ های معمولی ،که توسط سایش سطح ها کنترل می شوند، بال اسکرو باهر معمولا می تواند تا فرسوده نشدن فلز مواد اصلی عمر کند. بالسکرو با توجه به طراحی ، کیفیت مواد ،عملیات حرارتی و تولید، دراین طول مدت خدمات و عرضه مورد اطمینان و بدون مشکل بوده و ثابت شده است.


عمر بدست آمده توسط هر بال اسکرو بستگی به عوامل متعددی از قبیل طراحی،کیفیت ،نگهداری و عامل اصلی ، بار محوری حرکتی می باشد.عواملی مانند ،مشخصات دقیق و درست ، ویژگی های مواد و سختی سطح از عوامل اساسی هستند که بر بار محوری حرکتی تاثیر می گذارد.


با توجه به تماس فلز با فلز ،در لید اسکرو در تماس شیارها برای شروع حرکت برای غلبه بر نیروی اصطکاک ، نیروی زیادی لازمه،اما ،در بال اسکرو برای شروع حرکت نیروی بسیار کمی برای غلبه بر اصطکاک لازم است.در بال اسکرو تام باهر ، مسیر حرکت شیار ها به گونه ای طراحی شده است که بیشترین عامل سازگاری را دارند .


ابزارآلات ماشین با کیفیت بالا باید در کاربردهای درسرعت بالا استفاده می شوند کم سرو صدا و شرایط بارگذاری سنگین را داشته باشند.بال اسکرو باهر با بهره گیری از سیستم بازگشت ،طراحی مسیر گردش ساچمه ها ،کنترل دقیق سطح و ابعاد به این امر رسیده است .