چند نكته را در انرژی چين ها حتما لحاظ نماييد.

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 20 خرداد 1400 |

چند نكته را در انرژی چين ها حتما لحاظ نماييد.

انرژی چین

 

  1. طول انرژی چین ها داراي محاسبات ساده ای است. نصف طول حركت بعلاوه طول منحنی حركت بعلاوه يه مقدار خيلی كم تا اگر روزی به دلايلی چندتا از قطعات پلاستيكی انرژی چین ها شكست، صاحب دستگاه چند تا يدك داشته باشد. اين يكی از سوالات اساسی ذهن من بود كه ميزان دلتا چگونه محاسبه می شود تا بعد از شكسته شدن چندتا از قطعات و جايگزين نمودن، مقدار آن برايم بدست آمد.
  2. كابل ها بايد در كف انرژی چين ها بطور منظم در كنار يكديگر قرار بگيرند. مانند شكل بالا. بعضي وقتها انرژی چين ها برای ما بيشتر دردسر ساز می شوند. دوستانی كه به دلايلي مثلا هزينه، (گرانی بیش از حد) انرژی را كوچك انتخاب می كنند و كابلها را روی هم روی هم قرار می دهند، در بعضی مواقع كابلها اجازه خم خوردن بزرگ را نمی يابند و بصورت مقطعی درون خود انرژی چين خم موضعي می خورند. اين خم كه خيلي بد می باشد شرايط قطع و وصل برای دستگاه ايجاد می كند، مثلا بعضی وقتها درايوها آلارم می دهند بعضی وقتها نمی دهند. پس يكی از شرايط دستگاه خوب، داشتن انرژی چين مناسب است
  3. مغز متفكری كه انرژي چين ها را طراحي كرده می توانسته يك مدل برای همه كابلها در نظر بگيرد اما به آنها تنوع داده است. يكی از علل تنوع در كاربرد دستگاه می باشد . مدل انرژی چين دستگاه هوابرش با انرژی چين دستگاه چوب فرق مي كند. يكی ديگر از علل سرعت حركت می باشد. بعضی از انرژی گايدها قابليت حركت تا سرعت 10 متر بر ثانيه و بيشتر را دارند اما بعضي از آنها با سرعت 5 متر بر ثانيه در عرض دو دقيقه متلاشی می شود. اين مطلب در كاتالوگهای انرژی چين ها موجود می باشد. سومين چيزی كه الان به ذهنم می رسد نوع كاربرد است. ديده ام كه براي انتقال لوله آب هم از انرژی چين استفاده شده است.

باهر